تبلیغات
ایثــــــــار و شهــــــــــادت - توصیه شهدا به نماز جمعه بعنوان نماد وحدت
ایثــــــــار و شهــــــــــادت
دفاع مقدس
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
کارنامه عملیات ها
جنگ دفاع مقدس
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
بیشترین علاقمندی شما در این وبسایت؟
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
درباره ما

« ای حیات! با تو وداع می‌کنم. با همه زیبائی‌هایت ؛ با همه مظاهر جلال و جبروت ؛ با همه وجود وداع می‌کنم ، با قلبی سوزان و غم آلود به سوی خدای خود می‌روم ، و از همه چیز چشم می‌پوشم.... ای پاهای من! می‌دانم شما چابکید ، می‌دانم که در همه مسابقه‌ها گوی سبقت را از رقیبان ربوده‌اید ، می‌دانم که فداکارید ، می‌دانم که به فرمان من مشتاقانه بسوی شهادت، صاعقه‌وار به حرکت در می‌آیید. اما من آرزوئی دارم ، من می‌خواهم که شما به بلندی طبع بلندم به حرکت درآیید ، به قدرت اراده آهنینم محکم باشید ، به سرعت تصمیمات و طرحهایم سریع باشید ؛ این پیکر کوچک ، ولی سنگین از آرزوها و نقشه‌ها و امیدها و مسئولیت‌ها را ، به سرعت مطلوب ، به هر نقطه دلخواه برسانید . در این لحظات آخر عمر آبروی مرا حفظ کنید ، من چند لحظه بعد به شما آرامش می‌دهم ، آرامش ابدی ! دیگر شما را زحمت نخواهم داد. دیگر شب و روز شما را استثمار نخواهم کرد ، دیگر فشار عالم و شکنجه روزگار را بر شما تحمیل نخواهم کرد ، دیگر به شما بی‌خوابی نخواهم داد. و شما دیگر از خستگی فریاد نخواهید کرد . از درد و شکنجه ضجه نخواهید کرد ، از بی‌غذائی ، از گرما و سرما شکوه نخواهید کرد ، آرام و آسوده ، برای همیشه ، در بستر نرم خاک ، آسوده خواهید بود ، اما... اما این لحظات حساس ، لحظات وداع با زندگی و عالم ، لحظات لقاء پروردگار لحظات رقص من در برابر مرگ باید زیبا باشد.»
جستجو


وصیت شهدا
وصیت شهدا
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی

ابر برچسب ها


 

تهیه و تنظیم: سعیده اصغری آذر
 

‌ شهید احمد آقابابایی ریزی (1363-1343 زرین شهر)

پیام من به برادران و خواهران دینی خودم این است که در این شهرها (1) از دو دستگی و تفرقه بپرهیزید. ما همه، هدفمان خداست و ما که یک خدا بیشتر نداریم، چرا دو دستگی بینمان به وجود آید؟! شما با وحدت و همبستگی خود نماز جمعه ها را پرشکوه کنید، با همین وحدت و همبستگی [بود] که توانستیم (2) عامل آمریکا را از (3) کشورمان بیرون کنیم؛ با همین وحدت [نیز] خواهیم توانست خود آمریکا و همه ی دشمنان داخلی و خارجی را نابود کنیم.

شهید سید ناصر الله مرادی (1362-1338 شیراز)

از ملت انتظار است که راه شهدا را ادامه دهند که آن ها راه حسین (علیه السلام) را رفتند و در صف یاران امام حسین (علیه السلام) قرار گرفته اند و نماز جمعه [را] که دشمن شکن است، با وحدت بیشتر و باشکوه تر و منسجم تر ادامه دهید و همیشه وحدت داشته باشید که دشمن از این وحدت شما در وحشت بوده و هست و تأکید بر این است که مسجدها را تنها نگذارید. مسجد سنگر است و سنگرها را حفظ کنید.

شهید منصور باقری (1362-1345 اردبیل)

دوستانم! دندان هایتان (4) را بفشارید و پاهایتان را در راه اسلام استوار نگه دارید و با مشت گره کرده با دشمن روبرو شوید تا عرصه [و] میدان به دشمنان اسلام تنگ باشد. و در ضمن از نماز عبادی - سیاسی جمعه دست برندارید؛ چون آن یک پایگاه وحدت برای اسلام و مستمندان است.

شهید علی اکبر تقی زاده شیده (1366-1345 شهرری)

از شما می خواهم که راه شهدای عزیز را ادامه دهید و نگذارید که خون آن ها پای مال شود؛ زیرا ما در برابر تمام کفر مقابله می کنیم و باید آن چنان درسی به دشمنان بدهیم که دیگر به فکر حمله به کشور اسلامی ایران نیفتند. سعی کنید نماز جمعه و وحدت کلمه ی خود را به طور کامل حفظ کنید.

شهید داود داوری (1365-1304 سمیرم)

وصیت می کنم به شما که در نماز جماعت و جمعه شرکت کرده و وحدت و انسجام خود را بیش از پیش گسترش داده و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان شرق و غرب بزنید و از برادران هم سنگر در جبهه ی داخلی (مساجد) می خواهم که سنگرهای خود را همچنان حفظ کرده و مراقب حرکت های ضد انقلاب باشند. همان طور که امام می فرماید مساجد سنگرند، سنگرها را حفظ کنید.

شهید رضا دهنویان (1365-1346 آران و بیدگل)

ای بزرگواران و مربیانم!... نماز جمعه، این تجلی گاه قیام و وحدت را فراموش نفرموده و با شرکت همیشگی خودتان، به دشمنان بگویید که ما همیشه در صحنه بوده و هستیم و رخصت و اجازه نمی دهیم که شما سرنوشت ما را به دست کثیفتان گرفته (5) محسوب کنید.

شهید محمد ذیغمی (1365-1342 اهواز)

اما پدر، مادر، خانواده ی محترم، همسرم، دوستان و تمام کسانی که پیامم به آن ها خواهد رسید! بدانید که امروز، روز عمل است و جایی برای شعار دادن نیست. اگر زمانی در زیر منبر اباعبدالله الحسین (علیه السلام) می گفتیم: یا لیتنا کنا معکم فافوز فوزا عظیما، امروز دیگر باید با حضورمان ثابت کنیم که چنین شعاری را از جان و دل سر می دهیم و با تفنگ هایمان که یادگار شهیدان گلگون کفن است، [قلب] دشمن را می شکافیم و او را از صحنه ی روزگار به یاری خداوند منان برخواهیم چید. ولی این را نیز به یاد داشته باشید که با اتحاد، پشت دشمن را سخت خواهیم شکست و امروزه یکی از متجلی ترین نشانه های وحدت، نمازهای جمعه می باشد. با شرکت در این مراسم عبادی - سیاسی اندکی به شعارهایمان جامه ی عمل بپوشانیم و از همان جا با بدحجابی و بعضاً بی حجابی مبارزه کنیم. سکوت در مقابل این پدیده ی شوم استعمار، خیانتی بس بزرگ و نابخشودنی به خون شهیدان می باشد.

شهید مهدی رمضانی پور (1366-1343 همدان)

هرگز از راز و نیاز و دعاهای توسل، کمیل و نمازهای جمعه [و] جماعت دست برندارید که همگی باعث تقویت وحدت و تقوای شما می شود. ای مردم! قدر این انقلاب را بدانید، این انقلاب بود که شما را ساخت و خط حقیقت را به شما نشان داد؛ پس باید خود را بدهکار این انقلاب بدانیم نه اینکه از آن طلبکار باشیم.

شهید نادر زبردست (1361-1347 خرم آباد)

من اول از ملت قهرمان و همیشه در صحنه ی ایران می خواهم که وحدت کلمه را حفظ کنند (6) و نمازهای جمعه و جماعات را با شکوه هرچه بیشتر به اتمام برسانند و نگذارند که این منافقان از خدا بی خبر هیچ کاری انجام دهند.

‌ شهید التفات زمانی قوجه بیگلو (1363-1329 اردبیل)

باری فرزندان عزیزم! به یکایک شما وصیت می کنم که تا آخرین نفس یار و یاور قرآن و دین خدا باشید، نماز را به پا دارید و زکات مالتان را در راه خدا بدهید و از فقیران دستگیری کنید و امام بزرگوارمان را تنها نگذارید و در مراسم های پرشکوه حزب الله، اعم از دعای کمیل و توسل و نمازهای وحدت و جمعه شرکت کنید، آزادی و آزادی را از امام حسین (علیه السلام) یاد بگیرید و هیچ وقت زیر بار ظلم نروید.

شهید مهدی سقازاده آرانی (1367-1349 تهران)

برادران و خواهران خوبم! قرآن را بخوانید اما، آن طور که شایسته ی خواندن است و بدانید هرچه را که بخواهید، فقط از خدا و قرآن باید بخواهید که هیچ چیز و هیچ کس کامل تر از این ها نیست. نماز جماعت و جمعه را به پا دارید که باعث تحکیم وحدت و ضامن پیروزی شما خواهد بود.

‌ شهید ایرج شریفی زانیانی (1363-1341 شهرکرد)

از امت حزب الله تقاضا دارم که نمازهای جمعه و جماعات را هرچه باشکوه تر به پا دارند و جبهه ها را خالی نگذارند و وحدت را در بین خود حفظ کنند که دشمن از وحدت مسلمین هراس دارد.

شهید حسن شیر آشتیانی (1363-1316 شهرری)

در وهله ی (7) اول از خداوند متعال می خواهم که تا انقلاب مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، امام خمینی را نگه دارد و این انقلاب الهی را از گزند (8) اجانب شرق و غرب و مزدوران داخلی محفوظ بدارد. امیدوارم که این انقلاب را متصل به انقلاب منجی عالم بشریت و رهبر مستضعفین زینبی، امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بگرداند و به زودی رزمندگان غیور اسلام در سایه ی تأییدات خداوند متعال و دعاهای امام و امت شهیدپرور ایران، هرچه زودتر رژیم سرسپرده و سفاک صدام یزید را از صحنه ی روزگار محو و نابود بگردانند و مردم ستم کشیده ی عراق را از چنگال این رژیم جنایتکار آمریکایی نجات دهند تا در کربلای خونبار امام حسین (علیه السلام) با امام امت، نماز وحدت بخوانیم و به امید روزی که از راه کربلا، قدس عزیز را از چنگال صهیونیست های غاصب آزاد نماییم.

شهید مهران شیرانیان (1361-1345 یزد)

پیرو خط رهبر و مطیع فرامینش باشید (9) و تا می توانید در نمازهای جمعه و اجتماعاتی که موجب وحدت بین مسلمین است، بروید.
و دیگر از سفارشاتی که به شما می نمایم، این است که سعی کنید حتی الامکان در نمازهای جمعه و جماعت و اجتماعاتی که موجب هرچه بیشتر شدن وحدت بین مسلمین است، شرکت کنید و دیگر از کارهایی که در پیشرفت اهداف انقلاب مؤثر است، کوتاه کردن دست منافقان از سر کارهاست که دست همین منافقان بود که امام جمعه ها و دیگر مسئولین دلسوز را از ما گرفتند و ما را از بهره گیری از آن ها محروم ساختند.

شهید حسین صابری حسین آباد (1364-1345 یزد)

دوستان عزیزم که در طی چند سال با شما بودم! به عنوان یک دوست کوچک خود، از این حقیر داشته باشید که: اگر می خواهید در این زمانه خدای نخواسته به چپ یا راست منحرف نشوید و وظیفه ی الهی را انجام داده باشید، گوش به فرمان رهبرتان باشید. نه یک قدم جلو، نه یک قدم عقب. طبق حدیثی از حضرت علی (علیه السلام) که می فرمایند: «جاهل کسی است که یا تندرو است یا کندرو».
... نماز جماعت و جمعه را اهمیت بدهید که نماز جمعه، نمایش وحدت و قدرت ارتش بیست میلیونی تمام امت مسلمان است.

شهید مسیح ضیغمی (1361-1341 شیراز)

... چند توصیه به عنوان یک برادر حقیر و سرا پا تقصیر، چند توصیه، نه نصیحت و پند دارم: 1- سعی کنید حتی دو رکعت از نمازهایتان هم قضا نشود البته عمداً؛ چون « من ترک الصلاه متعمداً فقد کفر » 2- نماز جمعه، این سنگر اسلام و وحدت بر علیه دشمن را فراموش نکنید؛ نماز جمعه بر هر بالغی واجب است. (حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم) 3- امر به معروف و نهی از منکر 4- پیروی از روحانیت تا سر حد جان 5- در تمام کارها خدا را بالا قرار دادن 6- به خاطر خدا دست از زندگی دنیا و زن و بچه و برادر و خواهر گذشتن 7- دعا برای سلامتی امام در همه ی اوقات کردن، خصوصاً در نمازها و خلاصه کارهای خیر و در راه خدا انفاق کردن.

شهید علی عباسیان (1364-1343 تهران)

من کوچک تر از آن هستم که بخواهیم برای خانواده یا امت یا دوستان پیامی داشته باشم، اما به حسب وظیفه چند نکته ای را متذکر می شوم و آن اینکه پیرو امام امت باشید و از تفرقه بپرهیزید. همیشه پیروز روحانیت مبارزه و روحانیت شیعه و متعهد به اسلام و آگاه به مسائل روز باشید. نمازهای جمعه را که نمایانگر قدرت اسلام و تجلی گاه وحدت اسلامی است، شلوغ نگه دارید. « نماز جمعه حج فقرا است ».

شهید یحیی عبدلی فاضلی (1362-1341 تبریز)

آخرین حرف بنده [این] است، امام مهربان این حرف را به تمامی مسلمانان گفته است: مسجد را ترک نکنید، مسجد سنگر است و با رفتن به مسجد و شرکت کردن در نماز جماعت و نماز جمعه و دعای کمیل، وحدت مسلمین را انسجام دهید. ان شاء الله.

شهید معراج غلامی (1365-1346 خلخال)

ملت عزیز! دست به دست هم بدهید؛ وحدت و یکپارچگی را حفظ نمایید که این وحدت است [که] تمام دشمنان اسلام را از پای درآورده است؛ مخصوصاً وحدت در نماز جمعه و سایر نمازها، وحدت در دعاها، در دعای کمیل و سایر دعاها. ملت عزیز! گوش به حرف های دشمنان داخلی ندهید که این ها باعث می شوند که وحدت شما از بین برود. ملت عزیز! گوش به فرمان امام خمینی باشید؛ مبادا از فرمان او سرپیچی کنید.

شهید حسن فاتح لوکلایه (1360-1345 لنگرود)

1- مادر عزیزم! شما منتظر آمدن من نباشید، چون من منتظر شهادت بودم و به آن رسیدم.
2- وحدت خود را حفظ کنید و با شرکت در نماز جمعه و شرکت در راهپیمایی ها، مشت محکمی بر دهان ابرقدرت های جهانخوار بزنید.
3- خدایا! شهادتم را در راه اسلام و قرآنت که خاری (10) در چشم دشمنان است، بپذیرد.

شهید علی فارسی (1365-1331 کاشان)

برادرانم و خواهرانم! ای صورت های نورانی که شب های جمعه روی خاک قرار می گیرید و ای چشم هایی که در تجلی گاه وحدت، نماز جمعه، به آسمان نظر می افکنید و ای دهان هایی که فریاد الله اکبر را سر می دهید و ای کسانی که بر مزار شهدا فریاد « راهت ادامه دارد » را بانگ می زنید! به گوش باشید. یکبار دیگر فرمان حضرت حق (جل جلاله) بر (11) بام جماران نازل شد و ملائکه الله در نیمه های شب به درخواست امام، فرمان الهی را دادند که: ای فرزند پاک زهرا (سلام الله علیها)! فرمان الهی این است که امسال پیروزید.

شهید حسین قامتی (1362-1344 آران و بیدگل)

وصیتم به دوستان و آشنایان: دوستان! وحدت را که اساس انقلاب ماست، حفظ کنید و با شرکت در نماز جمعه که بزرگ ترین سلاح مؤمن است، مشتی محکم بر دهان ابرقدرت ها بزنید و باید از انقلاب اسلامی دفاع کرد؛ چرا که فردا [که] روز قیامت است و روز سرنوشت، باید جواب بدهید.

شهید یعقوب قنبریه (1364-1346 تبریز)

ای ملت ایران! قدر این انقلاب را بدانید که با خون هزاران شهید به ثمر رسیده است؛ همیشه از ولایت فقیه حمایت کنید که بزرگ ترین ثمره ی انقلاب ماست؛ حضورتان را در صحنه محکم نگه دارید؛ در نماز جمعه و جماعت شرکت کنید که دشمنان اسلام از وحدت شما می ترسند.

شهید حسین قوقه ای (1362-1338 نجف آباد)

چند پیامی با شما مردم شهیدپرور ایران دارم و آن، این است که مبادا خدای ناکرده یک وقت دست از روحانیت بردارید... دیگر اینکه این مساجد را خالی نگذارید، چون همین مساجد سنگر شماست و در نماز جمعه ها شرکت کنید، چون همان طور که دیده اید و مشاهده کرده اید،‌ هر خبر مهمی که هست، در همین نماز جمعه ها مابین شماها پخش می شود. همین نماز جمعه های پرشکوه شما مردم شهیدپرور و قهرمان ایران است که کاخ ستمگران را ویران می کند و تودهنی محکمی به ابرجنایتکاران شرق و غرب وارد می سازد. دشمنان اسلام از وحدت شما می ترسند. [با] همین وحدت ها و یکپارچگی ها بود که توانستید حکومت ظلم را واژگونه کنید؛ پس بیایید این وحدت اسلامی تان را روز به روز قوت بخشید تا نه تنها کاخ ظالمین را درهم کوبید، بلکه با این عملتان بتوانید از هرگونه نفوذ منافقین در ملت اسلامی جلوگیری کنید.

شهید حسن کاردوست (1364-1345 کاشان)

و اما پیامم به شما امت حزب الله و همیشه در صحنه، این است که وحدت خود را حفظ کنید و [در] صفوف نماز جمعه ها و نماز جماعت ها و دعای کمیل ها و دعای توسل شرکت کنید که هرچه داریم، از این دعاها و نمازهاست. صبر و بردباری برای خانواده های شهدا، اسرا و مفقودین بخواهید.

شهید روح الله کریمی (1363-1340 امیدیه)

به امت عزیز [پیام] می رسانم که نماز جمعه ها را خالی نگذارند و تا می توانند شرکت کنند که وحدت ما توسط همین نمازهای جمعه می باشد و همچنین جماعات و دعای کمیل را هرگز فراموش نکنید.

شهید رسول کلانتری (1362-1343 زنجان)

مطلبی چند (12) با همشهریان مسلمان و همیشه در صحنه ی سلطانیه دارم... با شرکت خود در مراسم، مخصوصاً در نماز وحدت و دعای کمیل می توانید اجتماعتان را محکم تر و غیر قابل نفوذ سازید.

شهید میثم کوشکی جهرمی (1362-1341 جهرم)

باید سعی کنیم که دشمنان خود را کاملاً بشناسیم [و] از مقاصد شوم و پلید آن ها آگاه شویم. بیشتر سعی دشمن در این است که وحدت این ملت را از بین ببرد و می خواهد که مردم از امام جدا شوند، می خواهد که نماز جمعه ها خلوت شود و لذا به هر طریقی که ممکن است جهت این کار وارد می شود و در نتیجه نباید در مقابل این مسائل بی تفاوت باشیم. باید همیشه در صحنه باشیم. در نمازهای جمعه شرکت فعال داشته باشیم و یک لحظه به عوامل ضد انقلاب فرصت ندهیم. ضد انقلاب می خواهد مردم و دولت را به جان هم بیندازد و ما باید کاملاً هوشیار باشیم و آن ها را شناسایی کرده و در زیر پای خود لگدمال نماییم.
از مردم عزیز و بزرگوار و رزمنده ی شهرمان نیز تقاضا دارم که وحدت خود را کاملاً حفظ کنند و از هر گونه تفرقه بپرهیزند.

شهید عبدالکریم گودینی (1364-1345 کنگاور)

از شما ملت شهیدپرور و ایثارگر می خواهم، وحدت کلمه ای که امام عزیزمان همیشه اشاره می کنند را از دست ندهید تا قانون اسلام به خوبی پیاده شود. مسجدها را که سنگری عظیم است، پر نگه دارید و زنده و نیز در دعای کمیل و نماز جمعه و نماز وحدت و دعای توسل شرکت کنید.

شهید علی اکبر لطفی (1364-1344 تهران)

[از] این که پدر! مرا به جایی بردی که بتوانم (13) اسلام را به خوبی درک کنم و در همان جا وحدت یکپارچه ی مردم را ببینم، [ممنونم.] (منظورم همان نماز جمعه ی دشمن شکن است که مرا برای خدمت به خدا به آنجا بردی.) و شما نگذاشتید که من به راه فساد بروم و یا ضد انقلاب شوم و اگر شما این کار را نمی کردید، امکان داشت یک دفعه گول منافق از خدا بی خبر را بخورم و زبانم لال، بر ضد این انقلاب باشم و خلاصه خیلی تشکر و قدردانی از شما پدر بزرگوارم می کنم.

شهید سعادت محمدی ملک آبادی (1364-1345 نجف آباد)

و شما خانواده های شهدا! صبور و شکیبا باشید. دعا در تعجیل ظهور مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) کنید که سختی ها در آن زمان حل می شود. فرزندان و یادگاران آنان را خوب تربیت کنید. نگذارید به حال خودشان باشند تا هرچه زودتر و با همت و پیروزی رزمندگان، در صحن [حرم] اباعبدالله الحسین (علیه السلام) نماز وحدت بخوانیم.

شهید سید مهدی مرجایی (1360-1336 خلخال)

ان شاء الله قرآن به ما مژده داده که ما پیروز هستیم و در کربلای حسینی، نماز وحدت برپا خواهیم کرد.

شهید سعید مشاوری نجف آبادی (1363-1348 نجف آباد)

این حقیر پیامی برای ملت شهیدپرور دارم!... توصیه ام به شما این است که همیشه در خط امام باشید و شایعه های منافقین را در نطقه خفه کنید و با پیروی کردن از امام عزیز و عمل کردن به دستورهایش، قلب امام زمان را شاد کنید. توصیه ی دیگرم این است که مساجد را پر کنید، چون امام عزیزمان فرموده است که: « مسجد سنگر است، سنگرها را حفظ کنید » و همچنین به پا کردن نمازهای جماعت در مساجد است که نشان دهنده ی وحدت و اتحاد شما است و دشمن هم هرچه مساجد را پرتر ببیند، بر وحشتش افزوده تر می شود.

شهید حسن مکتوبیان بهارانچی (1360-1343 اصفهان)

از شما برادران و خواهران می خواهم در نماز جمعه که به فرموده ی امام امت خمینی بت شکن یک نماز سیاسی - مذهبی است، شرکت کنید و با وحدت کلمه ی خود و با شعار «الله اکبر، لا الا اله الله» مشت محکمی بر دهان منافقان و یاوه گویان بزنید.

شهید سید حسن موسوی درچه (1362-1344 خمینی شهر)

شما امت حزب الله و قهرمان! وحدت خود را حفظ کنید و در نمازهای جمعه و جماعات شرکت کنید و بدانید که دشمنان هرچه ضربه خورده اند، از این وحدت و انسجام شماست.

شهید سید جعفر موسوی رنانی (1363-1346 اصفهان)

ای ملت شهیدپرور ایران!... نماز جمعه را باشکوه تر برگزار (14) کنید که احادیثی و روایاتی از ائمه اطهار روایت شده که هر که نماز جمعه را بدون عذر ترک کند، منافق است و نماز جمعه ها [پشت] دشمنان اسلام را می لرزاند و شما با آمدنتان در نماز جمعه، وحدت و یکپارچگی خودتان را اعلام کنید.

شهید سید بهمن میر فروغی قهفرخی (1365-1345 شهرکرد)

از امت حزب الله می خواهم با وحدتشان در نمازهای جمعه و جماعات، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان شرق و غرب بزنند و آن چنان صفوفشان را محکم نگه دارند تا راه نفوذی برای ضد انقلاب باقی نماند.

شهید هادی ناصری (1362-1342 ساوه)

شما ای امت حزب الله!... همیشه پوینده و جوینده ی راه پاک انبیا که همان خط امام است، باشید و با وحدت و یکپارچگی و حضور در صحنه ی خود و شرکت مستمر در نماز جمعه، میعادگاه عاشقان الله، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان شرق و غرب و این منافقین کور صفت بزنید و توطئه های آنان را در نطقه خفه کنید.

شهید صفرعلی نظری (1361-1341 شازند)

پدر، مادر، برادرم، خواهرانم، خانواده!... از همگی شما می خواهم که در هر حال پیرو ولایت فقیه باشید و همیشه روحانیت را [در رأس] زندگی خود قرار داده باشید و با کفار و منافقین و با آمریکا و شوروی و دیگر قدرت های شیطانی، با تمام قوا بجنگید و انتقام خون شهیدان را از آن [ها] بگیرید و در نمازهایتان، امام را دعا کنید و حتماً نمازهایتان را اگر ممکن است، [به] جماعت بخوانید که جماعت، وحدت را ایجاد می کند. خداوند جماعت را به پیغمبر هدیه فرستاد.

شهید سید حسن واعظی (1363-1314 برخوار و میمه)

شما دوستان و آشنایان و ای امت اسلامی! وحدت را حفظ کنید و با شرکت در نماز جمعه که بزرگ ترین سلاح می باشد، ضربه ی محکمی بر دهان ابرقدرت های جهانخوار بزنید؛ این قلب و این هدیه ی خدا را تنها نگذارید.

شهید سید ابوالقاسم هاشمی (1364-1347 کازرون)

ای امت شریف و قهرمان! شما را به خون آن جوان سرو قامت و حلقه به دست که تازه داماد بود و ناگه تیری از دست خصم زبون، بی شرمانه بیرون آمد و قلبش را شکافت، سوگند می دهم که دست از یاری رهبر و اسلام برندارید. نماز جمعه را هرچه پرشکوه تر به جای آورید؛ زیرا نماز جمعه وحدت شما را به همراه دارد و وحدت هم رمز پیروزی است.

شهید سید سعید هاشمی (1366-1347 دامغان)

وصیتی که به شما دارم، این است که در کنار اینکه درس هایتان را خوب می خوانید، سنگر نماز جمعه را ترک نکنید و در جلسات و نماز جماعت ها شرکت کنید که باعث وحدت هرچه بیشتر بین شما و مردم می شود.

شهید صادق یارمحمدی (1367-1345 کوهدشت)

خواهران عزیز!... عاشورای حسینی را هر سال از سال پیشین بهتر زنده نگه دارید؛ زیرا ما هرچه داریم از محرم داریم. در راه پیمایی ها شرکت نمایید، مخصوصاً راه پیمایی روز جهانی قدس. این راه پیمایی از نظر معنوی و سیاسی، دارای ارزشی خاص خود می باشد و شرکت در نماز جمعه و نماز وحدت بخش مسلمین [را فراموش نکنید]؛ نمازی که خطبه های آن، آحاد مردم را در جریانات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشور خود و سایر کشورهای مسلمین قرار می دهد. همچنین دعای انسان ساز کمیل و توسل را زنده نگه دارید.

پی‌نوشت‌ها:

1. در اصل وصیت: شهر ما
2. در اصل وصیت: توانستید
3. در اصل وصیت: در
4. در اصل وصیت: دندانهایی
5. در اصل وصیت: ناخوانا
6. در اصل وصیت: کند
7. در اصل وصیت: وحله
8. در اصل وصیت: گرنه
9. در اصل وصیت: باشد
10. در اصل وصیت: خواری
11. در اصل وصیت: در
12. در اصل وصیت: چند مطلبی
13. در اصل وصیت: می توانم
14. در اصل وصیت: برقرار

منبع مقاله :
اصغری آذر، سعیده؛ (1391)، گزیده موضوعی وصیت نامه شهدا (8) - وحدت «دفتر پنجم»، تهران: نشر شاهد، چاپ اول


موضوع : کتابخانه الکترونیکی ,  تحقیق و پژوهش دفاع مقدس ,  8 سال دفاع مقدس ,  وصیت نامه شهدای دفاع مقدس ,