تبلیغات
ایثــــــــار و شهــــــــــادت - وحدت در دعای شهیدان
ایثــــــــار و شهــــــــــادت
دفاع مقدس
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
کارنامه عملیات ها
جنگ دفاع مقدس
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
بیشترین علاقمندی شما در این وبسایت؟
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
درباره ما

« ای حیات! با تو وداع می‌کنم. با همه زیبائی‌هایت ؛ با همه مظاهر جلال و جبروت ؛ با همه وجود وداع می‌کنم ، با قلبی سوزان و غم آلود به سوی خدای خود می‌روم ، و از همه چیز چشم می‌پوشم.... ای پاهای من! می‌دانم شما چابکید ، می‌دانم که در همه مسابقه‌ها گوی سبقت را از رقیبان ربوده‌اید ، می‌دانم که فداکارید ، می‌دانم که به فرمان من مشتاقانه بسوی شهادت، صاعقه‌وار به حرکت در می‌آیید. اما من آرزوئی دارم ، من می‌خواهم که شما به بلندی طبع بلندم به حرکت درآیید ، به قدرت اراده آهنینم محکم باشید ، به سرعت تصمیمات و طرحهایم سریع باشید ؛ این پیکر کوچک ، ولی سنگین از آرزوها و نقشه‌ها و امیدها و مسئولیت‌ها را ، به سرعت مطلوب ، به هر نقطه دلخواه برسانید . در این لحظات آخر عمر آبروی مرا حفظ کنید ، من چند لحظه بعد به شما آرامش می‌دهم ، آرامش ابدی ! دیگر شما را زحمت نخواهم داد. دیگر شب و روز شما را استثمار نخواهم کرد ، دیگر فشار عالم و شکنجه روزگار را بر شما تحمیل نخواهم کرد ، دیگر به شما بی‌خوابی نخواهم داد. و شما دیگر از خستگی فریاد نخواهید کرد . از درد و شکنجه ضجه نخواهید کرد ، از بی‌غذائی ، از گرما و سرما شکوه نخواهید کرد ، آرام و آسوده ، برای همیشه ، در بستر نرم خاک ، آسوده خواهید بود ، اما... اما این لحظات حساس ، لحظات وداع با زندگی و عالم ، لحظات لقاء پروردگار لحظات رقص من در برابر مرگ باید زیبا باشد.»
جستجو


وصیت شهدا
وصیت شهدا
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی

ابر برچسب ها
جمعه 1 اسفند 1393 12:38 ب.ظ

 

تهیه و تنظیم: سعیده اصغری آذر


 

شهید رحمت الله برات پور ( 1362-1344 بجنورد )

اینک ای خدا بزرگ! به ما کمک کن که با وحدت کلمه ای که امام عزیزمان، خمینی بت شکن به ما می گوید، هوای نفس را زیر پا گذاشته و فقط به اسلام و قرآن و جمهوری اسلامی بیندیشیم.
... شما دوستانم! از یاری امام دست برندارید و همیشه ندای امام را لبیک گویید و به مسائل اسلامی بیشترین توجه را داشته باشید. از غیبت و تهمت جداً بپرهیزید و کار را فقط برای رضای خدا انجام دهید و وحدت کلمه داشته باشید. به نماز (1) اهمیت خاصی بدهید و به جماعت و در مسجد برگزار کنید و از مسائلی که باعث تفرقه می شود،‌ شدیداً دوری کنید. توفیق همگی شما را از خدا خواستارم.

‌ شهید امیر پرنده رضایی ( 1363-1344 تهران )

آرزوی من این است که انقلاب اسلامی پیروز شود و همه ی ملت با هم وحدت بیشتر داشته باشند و همان طوری که خداوند کوه را برای ما آفریده، ما هم مثل یک کوه پابرجا باشیم و از خداوند متعال می خواهم که ملت را از خواب غفلت بیدار کند همه با هم برویم و دشمنان اسلام را نابود کنیم و مسلمانان را آزاد کنیم.

شهید عباس علی تازیک ( 1361-1338 گرگان )

آرزویی که بعد از شهادت دارم،‌ این است که ملت ایران با توکل و اتکا به خداوند منان و وحدت طلبی (2) و انسجام بیشتر خود، هرچه (3) زودتر بنیاد و ریشه های کفر و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را از صفحات تاریخ عقب زده و به نیستی و نابودی می برند.

شهید بهادر ترخان ( 1361-1340 نوشهر )

شکر خدای را که به ما انعام ( انقلاب ) داد که یک نعمتش رهبری و دیگری وحدت و اخوت و برادری و دیگر حریت، که نعمت های خداوندی بیرون از شما است و باز خرسندم که در حرکت های خفیف سیاسی منافقین، فریب ام و ارادت کامل به روحانیت از قدیم داشته و دارم.

شهید سید مجتبی حسینی ( 1365-1341 شاهرود )

از خداوند بزرگ می خواهم که به توفیقات شما امت قهرمان و مؤمن بیفزاید؛ شاید همین طور که در پشت سر امام خود همچون بارهای فولاد ایستادید و از هیچ تهدیدی ترس به دل راه ندادید و تنها به خداوند تکیه کردند، نیز سربلند و روسفید و با حفظ وحدت، درس خوبی به ابرجنایتکاران تاریخ دادید، ان شاء الله در محضر خداوند نیز سربلند و روسفید باشید.

شهید مهران رجبی رزدره ( 1367-1338 قزوین )

خدایا! ما و همه ی رزمندگان این کشور ستم دیده و رنج کشیده را قدرت و وحدت کلمه عنایت فرما تا ندای (4) امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف ) و رهبر فقیه را لبیک گوییم. (5)

شهید یعقوب شرافت ( 1360-1339 رشت )

توصیه ای دارم به جوانان گمراه: برادران عزیز! واقعاً که زندگی در این گندابی که ساخته اید سخت است. من نمی دانم شما چگونه در این گندابی که ساخته اید، تنفس می کنید؟! من از خدا می خواهم همه را از تاریکی ها بیرون آورده و در روشنایی وحدت و یکپارچگی قرار دهد.

شهید سید رضا معمومی ساداتی ( 1361-1335 رشت )

... امیدوار هستم که جهان با وحدت کلمه پر از عدل و داد بشود؛ به همین جهت است که حقیر حاضرم جانم را در این راه هدیه کنم.

شهید ناصر نوروزی فر ( 1361-1335 نجف آباد )

از درگاه ایزد متعال برای امام طول عمر، برای امت ایمان و وحدت و برای دشمنان اسلام شکست فوری را خواستارم.

پی‌نوشت‌ها:

1. در اصل وصیت: نماز را
2. در اصل وصیت: وحدت طلب
3. در اصل وصیت: نیز هرچه
4. در اصل وصیت: لبیک
5. در اصل وصیت: گفته

منبع مقاله :
اصغری آذر، سعیده؛ (1391)، گزیده موضوعی وصیت نامه شهدا (8) - وحدت «دفتر پنجم»، تهران: نشر شاهد، چاپ اول
موضوع : کتابخانه الکترونیکی ,  8 سال دفاع مقدس ,  وصیت نامه شهدای دفاع مقدس ,